Rok 2006 - Jsem závislá na čokoládě

1. června 2010 v 14:43 | Darela
Pochází z karibského Barbadosu, ale díky své raketové kariéře se usadila v USA. Zatímco ještě před rokem žila obyčejným životem teenagera, během posledních 12 měsíců se téměř nezastavila. Stala se z ní velká hudební a taneční celebrita a kromě kariéry nemá čas prakticky na nic. Užívá si vůbec takový život?

Tvé druhé album A Girl Like Me je na trhu už docela dlouho. Moje první otázka ale zní - kde a jak jste našli čas ty písničky natočit, když jsi byla celý rok v jednom kole a neměla jsi snad jediný volný den…?
Rihanna: To máš pravdu a díky za tuhle legrační otázku. Pravda je, že na rozdíl od první desky, na kterou jsme měli čas celé tři měsíce, na druhé album nebyl čas prakticky vůbec. Protože jsme na něm začali pracovat ještě v době, kdy jsme pořád propagovali první desku, pořád jsme jezdili všude možně. Jenže bylo potřeba kvůli dalším plánům tu druhou desky udělat a vydat, takže jsme to nahrávání prostě museli po kouskách vpasovat do mezírek v mém programu. Takže místo toho, abych v půl 11 večer po celodenním blázinci uléhala do postele, jezdila jsem do studia, kam za mnou museli, často i přes celou Zeměkouli, létat producenti, abychom to mohli natočit. Bylo to opravdu šílené, ale zvládli jsme to, a upřímně říkám, že do teď nemůžu uvěřit, jak se to podařilo, když na první pohled opravdu nebylo kdy…


Jak vlastně vnímáš všechen ten úspěch a slávu, když přece jen máš ještě celý život před sebou…?
Rihanna: No jak bych to vnímala? Jasně tomu všemu pořád nevěřím! J Navíc když se to všechno seběhlo tak rychle. Před dvě lety mě nikdo neznal a teď bojuju o první místa v hitparádách s Mariah Carey a Beyoncé. Písnička SOS dokonce jednu dobu byla na internetu ze všech nejstahovanější… to je samozřejmě úžasné! J Ale nemyslím, že by mě sláva nějak poznamenala. Věřím, že jsem pořád stejná, jako jsem byla předtím. Protože dělám to, co jsem vždycky chtěla a co mě baví ze všeho nejvíc, a o nic z toho bych nechtěla přijít kvůli namyšlenosti nebo něčemu podobnému.

A co na to tví přátelé - změnila popularita hodně vztahy s lidmi kolem tebe?
Rihanna: Mí přátelé jsou fantastičtí. Mám v tomhle opravdu štěstí, protože snad nikdo z těch nejbližších kamarádů se nezačal chovat jinak. Naopak mi pomáhají to všechno zvládat. Zajímavé je, že na rozdíl od většiny holek v mém věku, naprostá většina mých kamarádů jsou kluci. Kámošky mám všeho všudy asi 3, kluků mnohem víc. A jsem za ně moc ráda!

Vzpomeneš si ještě vůbec na svůj život před startem kariéry?
Rihanna: Ale samozřejmě. Za prvé to není tak dlouho a za druhé bych na svůj domov a své dětství nikdy nezapomněla. Žila jsem normální klasický život, jako všichni mém věku na Barbadosu, a myslím, že jako všichni na světě. Ráno do školy, pak domů, udělat úkoly atd. a pak jsme se sešly s kámoškami a do večera jsme poslouchaly hudbu. Buď jsme si jen tak zpívaly písničky slavných nebo jsme si vymýšlely vlastní taneční choreografie… prostě jsme žily hudbou. Na Barbadosu téměř každý žije hudbou - někdo pasivně, někdo aktivně.

Je pravda, že když jsi z Barbadosu přijela do USA, poprvé v životě ses setkala s rockovou muzikou? To na Barbadosu neexistuje, nebo co?
Rihanna: Je to legrační, že? Ale je to tak, na Barbadosu většina lidí vůbec neví, co znamená rock. Tam se hraje a poslouchá především reagge, reaggeton, dancehall a pak většinou r&b a hip-hop. Takže když jsem se dostala do USA, objevila jsem vlastně nový hudební styl, což pro mě bylo hodně fascinující.

Dá se říct, že i díky tomu jsou některé tvé písničky na druhém albu tvrdší, jakoby rockovější? Například hned první singl SOS - předělávka Tained Love od Soft Cell?
Rihanna: To si nemyslím. Hlavně proto, že i když mě rocková muzika svým způsobem oslovila, určitě bych se do ní nepustila. Já jsem prostě r&b holka. J To, že je pár písniček trochu drsnějších, přece neznamená, že se chce člověk hned pouštět do rocku. Navíc tu písničku Tained Love od Soft Cell jsem předtím vlastně neznala. Přišel s tím až producent a mně se to líbilo, tak jsem souhlasila. Ale určitě jsem se na desce nesnažila experimentovat s rockem, ani to nemám v plánu.

Teď jsi slavná už více než rok. Vzpomeneš si, jak ses cítila, když po tobě chtěl někdo poprvé autogram?
Rihanna: Jasně, že si to pamatuju. Takové chvíle se nezapomínají. Bylo to strašně hezké a zároveň zvláštní. Pamatuju si doslova, co mi tenkrát ty holky řekly: "My se moc omlouváme, že tě otravujeme, ale mohla by ses nám, prosím, podepsat?" A já na to - prosím vás, za nic se mi neomlouvejte, já se vám podepíšu moc ráda."

Do velkého showbusinessu jsi se dostala jako teenager. Většina tvých fanoušků jsou tví vrstevníci. Co bys řekla těm, kteří tě berou jako svůj idol?
Rihanna: Mám pro ně jediný vzkaz - užívejte si života, jak jen to jde, protože život je moc krátký. Bavte se, buďte na sebe opatrní a buďte nejchytřejší!

Cítíš vůči nim nějakou zodpovědnost a podle to se třeba i chováš nějak kontrolovaně?
Rihanna: Nevím, jestli bych měla mít nějakou zvláštní zodpovědnost. Vždyť jsem stejná sedmnáctka jako každá jiná holka. A za rok budu stejná osmnáctka jako každá jiná holka. Chovám se přirozeně, tak jak to cítím. Určitě ne podle nějaké šablony nebo co…

Je pravda, že jsi teď bez kluka? Co je pro tebe u kluka důležité?
Rihanna: Ano, je to pravda - jak to víš? To jsem skoro nikde neřekla! Ač mám kluků kamarádů hodně, partnera nemám. Asi hlavně proto, že na žádný takový vztah teď vůbec nemám myšlenky, natož čas.V klukovi musím mít jistotu, důvěru, musí být spolehlivý a samozřejmě to musí být hodná a správná osoba.

Obě tvá hlavní videa - Pon De Replay a SOS jsou taneční videa. Co sis při jejich natáčení užívala nejvíc? A naopak nejméně?
Rihanna: Užívala jsem si každou vteřinu všech záběrů, ve kterých se tancuje. A štvaly mě všechny přestávky a čekání, protože jsem nemohla tancovat. Já prostě miluju hudbu obecně - to znamená zpívání a tanec úplně stejně!

Máš, kromě hudby a tance, nějakou závislost, kterou jsi ještě nikdy nepřiznala?
Rihanna: Nevím, jestli jsem to už někde řekla nebo ještě ne… každopádně mám obrovskou slabost pro čokoládu. Mohla bych jí jíst třeba tuny!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama