Rok 2008 – Vlasy jsem si ostříhala z rebélie. Nikdo mi nebude rozkazovat!

26. května 2010 v 10:49 | Darela
Už ti někdo řekl, že tě úspěch změnil?
Samozřejmě - ale myslím, že bezdůvodně. Nemám přehnané požadavky. Můj štáb je složen pouze z několika důležitých lidí a ani během koncertů nejsem náročná: jsem spokojena, pokud se na jevišti nachází místo oddělené závěsem, kde se během show můžu rychle přesléct.


Hodně jsi koncertovala. Jak jsi to vydržela bez rodiny a přátel?
Ze začátku to bylo hodně tvrdé - ale teď nemluvím o turné, ale o úplných začátcích mé kariéry, když jsem se musela přestěhovat do Států. Neznala jsem téměř nikoho, neměla jsem ponětí, komu můžu věřit a na koho se můžu spolehnout. Jako kdybych se brodila močálem: netušila jsem, jestli se při dalším kroku neutopím.

Asi ti je často smutno za domovem...
Samozřejmě! Barbados je má rodná krajina: tam jsem vyrůstala, tam jsou mí přátelé, má rodina,. A pořád to tvrdím - není hezčího města na světě!

Jiní tam jezdí na dovolenou...
A pro mě je to domov. Jsem nesmírně šťastný člověk, viem.

Kdy sis byla jista, že se tvé sny splní?
Ještě i teď mám pocit, jako kdyby to všechno byl jen sen. Asi musí uplynout několik let, abych si uvědomila, že to, co se se mnou a kolem mě děje, ne jen pohádka.

A funguje to?
Většinou ano - ale ani já nejsem neomylná. V showbussinesu je hodně egoistů, lháře a lidi bez duše. Pokud chce být někdo úspěšný, musí se naučit hrát podle jejich pravidel. I tehdy, pokud jde o špinavou hru.

Už lidé tolik neřeší tvou změnu image?
Konečně. Všechny jsem umlčela, když jsem řekla, že vlasy jsem si ostříhala z rebélie. A nekecala jsem...

Bouřila ses proti ,,špinavým praktikam showbussinesu"?
Samozřejmě! Vím, že to na první poslech zní dost komplikovaně... Je to jako když 17-letému člověku, který se pokouší najít se a vyrovnat se sám se sebou, řeknou, že by potřeboval nový účes, jiné šminky nebo šaty odlišného stylu. To tě pořádně zmate.

To říkáš z vlastní zkušenosti?
Bohužel. Svého času mi manažment chtěl určit, co si mám obléct a i to, jak mám vypadat. Potřebovala jsem vysvobodit se ze škatulky, do které mě zavřeli, protože jsem se cítila jako klaustrofobik zaseklý ve výtahu. Můj život se začínal měnit na noční můru. Tak jsem to stopla.

A to stačilo tak malo? Pouze si ostříhat vlasy?
Bude to znít směšně, ale ano. Byl to sice jenom první krok, ale úspěch mého aktuálního alba mi dal za pravdu, a tak mám teď větší svobodu než kdykoliv předtím. Udělám se sebou a se svou kariérou to, co uznám za vhodné. Ráda si vylsechnu rady, ale rozhodně už nikdy víc nepřenechám na jiné. Tak. Domluvila jsem.

S čím si doteť nejvíc bojovala?
Se samotou. Úspěch je hodně zvláštní věc: i když se navenek může zdát, že život hvězd je jen pozlátko a lesk, není to celkem tak. Po vychytaných party jdu ,,domů" - do hotelového pokoje a tam mě nikdo nečeká. Nechci, aby mě litovali, vždycky jsem chtěla být zpěvačkou, ale je dobré, aby lidé věděli i to, že tento styl života má i své stinné stránky.

Vzpomněla jsi důvěru. Jak zjistíš, komu můžeš důvěřovat?
Napřed dost dlouho každého nového v okolí tiše pozoruji, neotevřu se okamžitě. Pouze sedím, pozoruji, poslouchám, všímám si, analyzuji. Mapuji společné názory. Myslím si, že už mám dost zkušeností na to, abych si za několik minut uměla celkem přesně vytvořit obraz o člověku, se kterým jsem se seznámila.

Pro časopis IN
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 niki niki | Web | 26. května 2010 v 10:52 | Reagovat

Ahoj!Moc tě prosííííííím hlasuj pro mě na jedné strašně důležité stránce(odkaz máš ve webu).Není to žádný blog,a svým hlasem podpoříš MŮJ SEN! Stačí když klikneš na ten zdvihnutý palec vpravo.Budu ti hrozně vděčná! Děkuju mooooc!:-* ;-) ;-)a kdyžtak to řekni dál!:)budu ráda!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama