Rok 2006 – Cítím se jako vražedkyně

26. května 2010 v 10:45 | Darela
V létě v roce 2005 nás jako blesk z jasného nebe zasáhl song ,,Pon Da Repley" od mladinké a neznámé zpěvačky RIHANNA (debutový album se jmenuje ,,Music of the Sun"). Tento song zaznamenal bleskový nástup do amerického žebříčku Bilboard HOT 100. Z novinky poskočil hned na druhé místo a k dosáhnutí první příčky nechybělo moc (kazila to Mariah Carey). Druhý singl ,,If it´s Lovin That You Want" byl propadák, ale potom přišla píseň ,,S.O.S." a to byla bomba. Natočila k němu až dva videoklipy. Ten první pro společnost Nike a druhý všichni známe. Natáčeli ho v LA na Rihanniné narozeniny, dostala teda pěkný a hlavně úspěšný dáreček. SOS je jejím prvním Number One hitem v Bilboard Hot 100.

Novou skladbou je singl ,,Unfaithful". Předešlé singly byly v rychkém tempu, tohle je slaďák. Text napsal Rihanně její kolega Ne-Yo a je to opravdu slyšet. Rihanna v klipu podvádí svého kluka... Rihanna nemá na druhém albu žádnou píseň, kterou by měla raději než ostatní. K ,,Unfaithful" má ale vyjímečný vztah.
,,V tomhle songu se srovnávám s vrahem," řekla se smíchem. ,,Myslím to tak, že ničím život toho chlapa. Ví, že ho podvádím, a to ho sžírá. Úplně ho ničí představa, že jsem šťastná s jiným. Většinou podvádějí chlapi a konečně to někdo, konkrétně Ne-Yo, změnil - podvádějí totiž i ženy!"
,,Co se zpěvu týče, hodně jsem dospěla. Na novém albu je to opravdu slyšet. Texty jsou odost dospělejší, zpívám o věcech,, které by mě v minulosti ani jen nenapadli," spovídá se Rihanna.
Druhé album je odost osobnější a z toho vychází i název ,,A Girl Like Me" (Holka jako já). Navzdory tomu, že se po příchodu do USA Rihanna zamilovala do rocku, na jejím albu jsou jen popové skladby, ze kterých je cítit soul a raggae. Spolupracovala i se Seanme Paulem právě na jedné ragae písni.
Rihanna není typická americká černoška a na jejím albu je to výrazně cítit. Právě dětství, které prožila na Barbadosu, ji v její hudbě ovplivnilo. A hlavé - má hodně nebezpečný hlas!

Pro časopis Kamarát
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama